1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 30
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
marta 31

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 20425

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-23, 16:14   Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
dziękuje bardzo
  Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
marta 31

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 20425

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-22, 13:59   Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
proszę powiedzcie kiedy po zakończonej raditerapii mozna wykonać tomografie klatki piersiowej???
  Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
marta 31

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 20425

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-03, 11:02   Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
powiedzcie mi proszę czy jeśli po 3 cyklach chemiterapii nie ma poprawy to co dalej??? czy mozna zastosować inne leczenie lub inną chemię?
  Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
marta 31

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 20425

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-01-31, 09:31   Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
ale nikt mi nie napisał co teraz :( co w przypadku kiedy taka chemia jaką mama otrzymuje nie działa :( czy to oznacza koniec :(?
  Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
marta 31

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 20425

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-01-30, 16:48   Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
poproszę Was o poradę. Wkleje zaraz dwa wyniki tomografii klatki piersiowej ten wcześniejszy i ten po trzech cyklach chemii. Co uważacie???

[ Dodano: 2014-01-30, 16:49 ]
tomografia przed chemią

[ Dodano: 2014-01-30, 16:50 ]
tomografia po chemii.

[ Dodano: 2014-01-30, 16:52 ]
Poprosze o interpretacje. :( Nie rozumiem dlaczego lekarz podjął decyzje o pierwszym rzucie chemioterapii paliatywnej-cisplatyna i Nvb. Miała być podana chemia radykalna. Wydaje mi się choć nie jestem fachowcem, że po wynikach tomografii nie ma żadnej reakcji :( :( co to znaczy??? :( jest aż tak źle :(?



  Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
marta 31

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 20425

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-01-03, 18:32   Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
dziekuje bardzo bardzo....

[ Dodano: 2014-01-03, 18:32 ]
jestem tak zagubiona w tych tematach :( wstydze sie czasem pytać :( ale kto jak nie "WY" mi pomożecie :)

[ Dodano: 2014-01-03, 18:33 ]
czy po badaniu TK wyniki są od ręki na miejscu czy czeka się pare dni?
  Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
marta 31

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 20425

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-01-03, 17:34   Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
dziekuje

[ Dodano: 2014-01-03, 17:36 ]
mam jeszcze jedną prośbę,poproszę bardzo o poradę :( mama jest osobą bezrobotną,nie pobiera żadnego zasiłku,nie ma wystarczająco wypracowanych lat by starać się o zasiłek zdrowotny. Czy jest jakaś szansa żeby pozyskać dla mamy jakieś fundusze na leczenie?do kogo się udać?
  Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
marta 31

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 20425

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-01-03, 10:37   Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
nikt mi nie odpowie :(
  Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
marta 31

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 20425

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-01-01, 19:12   Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
czy mozliwe jest- po drugiej chemii- że mama odczuwa jakieś dolegliwości ze strony samego guza??? martwie sie bardzo czy on przypadkiem nie rośnie :(. dziś mama mówiła że odczuwa delikatny ból jakby coś się hmmm kurczyło w miejscu gdzie jest guz. Określiła to jako kłucia od czasu do czasu i tak samo mówi jak czuła jak jej się szwy obkurczały. Co to może znaczyć :(??? w piątek mama ma dolewkę chemi więc zapytam lekarza. Dopiero po trzecim podaniu ma mieć tomograf :(
  Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
marta 31

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 20425

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-12-28, 19:06   Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
mama będzie miała zrobioną tomografię po 3 cyklu ale to ma być tylko tomografia klatki piersiowej więc nie pokaże czy są jakieś przerzuty :( :( mama od kilku lat leczy się na "niby" rwę kulszową choc żaden z lekarzy nie porobił żadnych konkretnych badań pod tym kątem,więc zaczynają się nasze podejrzenia czy to nie przypadkiem przerzut do kości lub stawów stąd moje pytanie o PET.
  Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
marta 31

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 20425

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-12-28, 15:55   Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
to kogo mam poprosić o takie skierowanie??? a prywatnie jaki jest koszt badania PET? i jakie badania należy wykonać pod kątem przerzutów raka płuc?
  Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
marta 31

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 20425

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-12-27, 18:27   Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
powiedzcie czy z samych wyników krwi można wywnioskować że rak dał jakieś przerzuty???po czym mozna poznać że coś takiego nastapiło jesli nie ma żadnych innych objawów?? czy lekarz onkolog ma obowiązek dać skierowanie na PET u osoby która ma juz nowotwór płuc,celem sprawdzenia czy nie ma przerzutów?? od kogo domagać się skierowania?
  Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
marta 31

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 20425

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-12-21, 19:28   Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
to po co w ogóle podawać chemie jeśli może ona w większym stopniu przyspieszyć rozwój choroby? jestem w kropce..juz nie wiem co wybrać:( czy w ogóle jest sens żeby mama brała tą chemie :( zanim zaczęła ją brać czuła się o wiele lepiej niż po pierwszej dawce :(
  Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
marta 31

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 20425

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-12-21, 17:15   Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
czy prawdą jest że rak niedrobnokomórkowy kiepsko reaguje na chemie???

[ Dodano: 2013-12-21, 17:49 ]
czy możliwe jest jeśli ...gdyby jakimś cudem guz nieoperacyjny pod wpływem chemioterapii (IV stadium ze wzglęgu na nacieki na naczynia krwionośne i płyn w opłucnej) zmniejszył się i nacieki by zniknęły to czy wtedy można takiego raka spróbować zoperować??
  Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
marta 31

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 20425

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-12-15, 13:36   Temat: nieooperacyjny niedrobnkomórkowy rak płuc
dziękuje bardzo za pomoc na pewno skorzystam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group